13.2 C
Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

O ΠΑΟΚ έβαλε στα δίχτυα τα κορίτσια των Τρικάλων

Με το βαρύ 8-0 ο ΠΑΟΚ νίκησε τα Τρίκαλα στην Κατερίνη και πήρε την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών.
Η Τρικαλινή ομάδα έκανε μια ωραία διαδρομή ως τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας ένα όμορφο ταξίδι μιας και μόνο και μόνο η παρουσία ενός συγκροτήματος Β’ Εθνικής στο final four αποτελούσε τεράστια επιτυχία και οι «κυανέρυθρες» το γνώριζαν αυτό. Απέναντι σε μια ομάδα με τριακονταπλάσιο μπάτζετ, με μέσο όσο ηλικίας 25 χρονών και ύψους 1,75(!!!) οι νεαρές ποδοσφαιρίστριες των Τρικάλων δεν είχαν καμία πιθανότητα. Περιοριστήκαν σε αμυντικό ρόλο και μοιραία ηττήθηκαν με το βαρύ αυτό σκορ.
Οι γυναίκες του ΠΑΟΚ προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο 45λεπτο με σκορ 2-0 και σκόρερ τις Ντιμιτρίεβιτς και Δημητρίου, αλλά ο χορός των γκολ δεν τελείωσε εκεί. Στην επανάληψη, η απίστευτη Παντελιάδου πέτυχε τέσσερα τέρματα, ενώ Αρβανιτάκη και Γκάτσου διαμόρφωσαν το τελικό 8-0.
Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Λάσκου (80’ Χατζηκυριάκου), Λουλέ, Παπαδημητρίου, Χύμα, Τζιώρα, Γεραγόρη, Γιουβρή (65’ Κορδέλα), Γιαννούλα, Λαγούδη, Παπακώστα (46’ Λισγάρα).