16.4 C
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Πολύτιμη νίκη για την Λυγαριά κόντρα στο Καστράκι (βίντεο-62 φωτό)

Η Λυγαριά πήρε μια σπουδαία νίκη κερδίζοντας με 2-1 τον Καστράκι για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας του 2ο ομίλου.

Το 1-0 σημειώθηκε στο 20’ όταν μετά από σουτ του Πατρίκαλου και απόκρουση ο Κοθράς από κοντά βρήκε δίχτυα. Η απάντηση για τον Βράχο ήρθε στο 45’ ύστερα από ωραία προσπάθεια του Κοττόρη. Στην επανάληψη και στο 60’ ο Πατρίκαλος εκτέλεσε φάουλ και ο Κλιάφας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Σημειωτέο πως ο αγωνιστικός χώρος ήταν πολύ βαρύς και δυσχέραινε τις προσπάθειες των παιχτών να παιχτεί τεχνικό ποδόσφαιρο. Στο 2ο ημίχρονο η Λυγαριά έχασε κλασικές ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ.

ΛΥΓΑΡΙΑ (Ν. Κακούσιος): Καναβός, Τζιωρτζιώτης, Χασιώτης(65’ Φλωρόπουλος), Αντωνίου, Κλιάφας, Λιάκος. Φ, Ντραγκότι(65’ Τσορλιανός), Τσαρέλας, Κοθράς(75’ Δημόπουλος), Πατρίκαλος(75’ Πανουργιάς), Οικονόμου(85’ Γκοτσιούλας).

ΚΑΣΤΡΑΚΙ (Θ. Καραγιάννης – Λ. Σακελλαρίδης): Υφαντής, Σιαμουρέλης, Γρηγορίου, Μυλωνάς, Πούλιος, Μπαλογιάννης, Κοττόρι, Θεοδώρου, Καραγιάννης (60′ Μπουτίνας), Μπαούτης (75′ Κορσάρι), Μπλούτσος.

Οι διαιτητές: Δουλόπουλος, Τζάνης – Αποστόλου.

Δείτε ένα 19λεπτο βίντεο με διάφορες φάσεις και πολλές φωτογραφίες που κατέγραψε το trikalaola.gr