17.8 C
Trikala
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Πολύτιμο διπλό του Βαλτινού στη δυνατή έδρα της Λυγαριάς (βίντεο-53 φωτό)

Πολύ δυνατό παιχνίδι και με εντάσεις, όπου το Βαλτινό νίκησε με 0-1 την Λυγαριά, με γκολ που πέτυχε ο Μερτζιώτης με κεφαλιά στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Α. Τσιγάρας σημάδεψε στο “Γ” του δοκαριού και η Λυγαριά γλύτωσε το 0-2.

Η Λυγαριά στο τέλος του παιχνιδιού ατύχησε να ισοφαρίσει, καθώς σε μια φάση διαρκείας και πολύ σπάνια, ο ίδιος παίχτης της Λυγαριάς, ο Λιάκος, σημάδεψε συνεχόμενα τα δύο κάθετα δοκάρια του Κλιάκου, το πρώτο με  κεφαλιά και το δεύτερο εξ’ επαφής!! (Δείτε στο βίντεο).

Τελικά το Βαλτινό πήρε τους 3 πολύτιμους βαθμούς και ανέβηκε βαθμολογικά στον 2ο όμιλο της Α’ ΕΣΠΤ.

Στο τέλος του αγώνα σημειώθηκε ένταση, αλλά με την επέμβαση ψυχραιμότερων το επεισόδιο έληξε…