17.8 C
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Πολύτιμος βαθμός στο φινάλε για Ελευθεροχώρι (80 ΦΩΤΟ μέρος 1ο)

Το trikalaola.gr βιντεοσκόπησε όλο το παιχνίδι και θα ανέβει σε 2 ή 4 βίντεο σε ποιότητα HD.

Απόψε αργά θα ανέβει το βίντεο με τα δύο γκολ, το δοκάρι του Ελευθεροχωρίου και η επίμαχη φάση (με το χέρι) με το πέναλτι στο 95′.

Με γκολ… περιπέτεια το Ελευθεροχώρι πήρε στο Γαρδίκι Θεσπρωτίας τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας με το 1-1 κόντρα στην τοπική ομάδα.
Οι πρωταθλητές Τρικάλων δεν έπιασαν καλή απόδοση στο πλαστικό χορτάρι του γηπέδου, βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 73ο λεπτό έπειτα από γκολ του Μπουρνά αλλά κατάφερε στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων να ισοφαρίσει με εκτέλεση πέναλτι του Χοτζάι και να πάρει έναν υπερπολύτιμο βαθμό. Ο σκόρερ των Μαύρων Αετών στάθηκε άτυχος στο 79΄όταν από φάουλ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι των γηπεδούχων.
Το φιλμ του αγώνα
Στο 5΄λάθος της άμυνας του Ελευθεροχωρίου σουτ απο τον Λάμπρου Α. η μπάλα πέρασε άουτ
Στο 79΄εκτέλεση φάουλ του Χοτζάι η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Ντόστα
Στο 90΄σουτ του Ρούκα κεφαλιά από τον Σκρέκα σουτ κόντραρε ο Μηνάς και έβγαλε σωτήρια.
Στο 95’ Έκανε το σουτ ο Καραστέργιος η μπάλα βρήκε στο χέρι τουτ Μπουρνά και ο Καραλιόλιος έδειξε πέναλτι. Μετά από δεκάλεπτη διακοπή ο Χοτζάι εκτέλεσε εύστοχα για το 1-1.
Δόξα Γαρδικίου: (Παππάς): Ντόστας, Λάμπρου Δ., , Μπουρνάς, Παππάς, Μηνάς, Τσίρης Β., Ζήσης, Γεωργάκης, Κώστας, Λάμπρου Α., Τσούγκαρης.
Ελευθεροχώρι (Ψύχος): Κλιάκος, Μπαρμπαρούσης, Τσιγάρας, Ρόμπος, Καραστέργιος, Τσιούκας, Κεχαγιάς, Κωτούλας, Γιαννούλας. Μαράβας, Ρούκας.