18.2 C
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Σπουδαία νίκη των Ταξιαρχών στον Πύργο (Βίντεο – Φωτό)

Σημαντική νίκη για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ Ερασιτεχνικής πέτυχαν οι Ταξιάρχες, μια νίκη που συζητήθηκε, αφού κέρδισαν 3-1 στον Πύργο Η καθοριστική φάση έγινε στο 36’. Στο συγκεκριμένο λεπτό ένα επικίνδυνο τάκλιν του Ντέλλα και μια αντίδραση προς τα Θεία του Γραμματικού Β. που δέχτηκε το χτύπημα, είχαν ως αποτέλεσμα την κίτρινη κάρτα στον πρώτο και την κόκκινη στον δεύτερο.
Το 0-1 έγινε στο 35’. Μετά από προσπάθεια συνόλου η μπάλα έφτασε στον Αναγνώστου και αυτός με σουτ έστειλε τη μπάλα ψηλά στα δίκτυα του Μπαρούτα.
Στο 38’ οι Ταξιάρχες πλησίασαν περισσότερο τη νίκη με τον Τσάτσο να πετυχαίνει το 0-2.
Οι γηπεδούχοι, αν και λιγότεροι στο γήπεδο προσπάθησαν ν’ αντιδράσουν και στο 55’ μείωσαν σε 1-2 με τον Πρεβέντη.
Δεν μπόρεσαν όμως να φέρουν το αποτέλεσμα εκεί που ήθελαν και στις καθυστερήσεις ο Τσάτσος με δεύτερο προσωπικό γκολ πέτυχε το τελικό 1-3.

Δείτε ένα ενδεικτικό βίντεο του αγώνα και τις φωτογραφίες που κατέγραψε το trikalaola.gr με τον Νίκο Σαλέπη.