14.4 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Τελικός αγώνας του σχολικού πρωταθλήματος πετοσφαίρισης κοριτσιών του 8ου ΓΕΛ Τρικάλων

Με μεγάλη επιτυχία στέφθηκε ο τελικός αγώνας του σχολικού πρωταθλήματος πετοσφαίρισης κοριτσιών, όπου το σχολείο μας – 8ο ΓΕΛ Τρικάλων, θριαμβευτικά κυριάρχησε έναντι του ΓΕΛ Πύλης, με 2-0 σετ. Ο αγώνας διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο της Μπάρας, την Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου, στις 11:00 το πρωί.

Όσον αφορά το παιχνίδι, η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει το 1ο σετ, όπου η αντίπαλη ομάδα του ΓΕΛ Πύλης, παρά την δυναμική της, δεν κατάφερε να αντισταθεί, στο πολύ καλό παιχνίδι και την δυναμική της δικής μας ομάδας. Η κυριαρχία της ομάδα του  8ου ΓΕΛ Τρικάλων, επικράτησε και στο 2ο σετ, κάνοντας  το τελικό σκορ 2-0 σετ.

Στην αρχική 6άδα, ξεκίνησαν οι μαθήτριες Παπαγιάννη Θωμαή, Παπαγεωργίου Κωνσταντίνα, Κεραμιώτη Αθανασία, Μίσιου Φωτεινή, Ζιώζια Αικατερίνη και Πάτα Κασσιανή-Δέσποινα. Την υπόλοιπη ομάδα, πλαισίωσαν οι μαθήτριες, Γελαδάρη Αναστασία, Τσιάνα Ευθαλία, Γκατζιού Αθανασία-Νεκταρία, Παπαγιάννη Ευαγγελία, Πασχάλη Φωτεινή, Πατσιαλή Ελεονόρα, Ζάμπρα Αγγελική, Στεργίου Όλγα Μιχαέλα. Ο προπονητής της ομάδας μας, ήταν ο καθηγητής φυσικής αγωγής κος Γουσόπουλος Σωτήριος.

Το αγωνιστικό κλίμα και η απόδοση της ομάδας του 8ου ΓΕΛ, ήταν πολύ καλά, και το παιχνίδι πολύ δυνατό. Οι φίλαθλοι της ομάδας μας, είχαν πολύ κόσμια και αξιοπρεπή συμπεριφορά και αξίζουν τα συγχαρητήρια τόσο του συλλόγου διδασκόντων, όσο και της διευθύντριάς μας κ. Αποστόλου Μαριάννας.

Συγχαίρουμε τους διαιτητές του αγώνα, κ. Παπαπαναγιώτου Γεώργιο και κ. Παπαζήση Σωτήρη, για την πολύ καλή και αντικειμενική τους διαιτησία, διατηρώντας το κλίμα του αγώνα, σε πάρα πολύ καλό επίπεδο. Επίσης, θέλουμε να ευχαριστήσουμε και να συγχαρούμε τον κ. Κωτούλα Χρήστο (υπεύθυνο Γραφείου Φυσικής Αγωγής), για την πολύ καλή διοργάνωση του σχολικού πρωταθλήματος.

Στο τέλος του αγώνα, ακολούθησαν οι βραβεύσεις των ομάδων, όπου απονεμήθηκαν στις αθλήτριες και στους προπονητές αναμνηστικά μετάλλια και στην νικήτρια ομάδα  του 8ου ΓΕΛ Τρικάλων  απονεμήθηκε και το κύπελλο της πρώτης θέσης.

Συγχαίρουμε τις παίκτριες και τον προπονητή της ομάδας μας κ. Γουσόπουλο Σωτήριο και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο σχολικό πρωτάθλημα, σε επίπεδο Θεσσαλίας. Επίσης συγχαίρουμε και την αντίπαλη ομάδα του ΓΕΛ Πύλης, για την αξιόλογη προσπάθειά τους και για το «ευ αγωνίζεσθαι».