26.6 C
Trikala
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Βγήκε δυνατό ντέρμπι ανάμεσα στους Δασκάλους και την Οιχαλία (ΦΩΤΟ)

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι παλαιμάχων νομού Τρικάλων για την τελευταία αγωνιστική του Α’ γύρου, μεταξύ των παλαιμάχων Οιχαλίας και της ομάδας των Τρικαλινών δασκάλων με σκορ 2-2, στο γήπεδο της Κρήνης.
Η ομάδα των δασκάλων ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκε με 0-2, με γκολ των Παπαδάκου και Τάμπα.
Η Οιχαλία μείωσε με τον Ρίζο πέντε λεπτά πριν τη λήξη και ισοφάρισε με αυτογκόλ του Μαυρίκου στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Μετά τη χθεσινή ισοπαλία η ομάδα των δασκάλων προηγείται στη βαθμολογία με 22 βαθμούς αήττητη και ακολουθεί η Οιχαλία με 19 βαθμούς και έναν αγώνα λιγότερο.
ΔΑΣΚΑΛΟΙ: (Νταούλας), Κολέτσιος, Γκαραβέλας, Καραγιώργος, Ραπτοτάσιος, Τρικάλης, Μπούνας, Τσέλιος, Τάμπας, Μπρισίμης, Καραΐσκος, Παπαδάκος. Έπαιξαν και οι Αυγέρης και Μαυρίκος.
ΟΙΧΑΛΙΑ: Ζαφείρης, Θεοχάρης, Μαίος, Χασιώτης Γ., Μιχαήλ, Μακρής, Μπάκος, Βισβίκης, Ρίζος, Γαλάνης, Αγγελάκης Μ. Έπαιξαν και οι Χριστοδούλου, Καρράς, Φιλιππίδης, Ζιώγκος, Κυρίτσης, Οικονόμου και Σακελλαρίου.