17.8 C
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Σπουδαία νίκη για ΑΕΤ (ΦΩΤΟ)

Η ΑΕΤ ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε και νίκησε εκτός έδρας την Σαρακίνα με 3-0 παίρνοντας ένα βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Μάλιστα αυτή ήταν η τρίτη εκτός έδρας νίκη στα τελευταία 4 παιχνίδια για την ομάδα του Βασίλη Γκούμπλια, η οποία δείχνει να της ταιριάζουν περισσότερο τα παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της.

Αντίθετα αυτή ήταν η 5η σερί ήττα για την ομάδα της Σαρακίνας η οποία έχασε κι άλλο έδαφος και πλέον έχει μπει για τα καλά στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο πρώτο ημίχρονο η Σαρακίνα ήταν σχετικά καλή και μάλιστα είχε και μία καλή στιγμή με τον Γκαρνάρα.

Στο δεύτερο μέρος όμως οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο καλά στο παιχνίδι κι άνοιξαν το σκορ με τον Κ. Τσιγαρίδα στο 55’.

Ο Παιανικολάου με ωραία ενέργεια έγραψε το 0-2 στο 62’ και το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε από τον Σπαθή στο 83’.

Διαιτητής ήταν ο Μανούρας με βοηθούς τους Τζάνη και Κωτούλα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΣΑΡΑΚΙΝΑ: Τέντος, Γκαρνάρας, Μπέντας, Μαγουλιώτης, Βλάχος, Τσιαούσης, Ε. Αγγέλης, Φορτούνης, Λίτσιος, Λέφας, Κακούσιος.

ΑΕΤ: Πετρένκο, Λουκάς, Καραγιώργος, Γεωργάκης, Ντόσας, Παλάβρας, Πολυζόπουλος, Σπαθής, Παπανικολάου, Γεωργούλας (46′ Ζήκος), Κ. Τσιγαρίδας (80′ Θ. Τσιγαρίδας).